13 TEMMUZ DOLUNAY’I

Dünyanın iki başı (ucu) bir (araya) gelmez. (Türk Atasözü) 

13 Temmuz saat 21.37’de Süper Dolunay zamanı. İnsan dünya işlerinin hepsini kendi istediği gibi iyi bir şekilde yürütemez. Birini yoluna koyarken bu sırada başka birinin iyi gitmediğini görebilir. Onu da düzeltir fakat bu kez başka birinin bozuk gittiğini görebilir. Hepsini bir arada düzenli duruma getirebilmesi güçtür ve bu yüzden tam istediği rahatı bulamayabilir. Dünyanın iki ucu bir araya gelemeyebilir. 13 Temmuz Dolunayı’nın oldukça keskin ve sert etkilere sahip çarpıcı enerjisiyle hayatında olabilecek büyük, radikal değişimler ve birden bire gerçekleşebilecek sürpriz yol ayrımları için itici güç hissedebilirsin. Zihninde yapışık kalmış, özgürlüğünü kısıtlayan ve geride kalmana sebep olan düşüncelerini yeniden yapılandırarak iyileştirmeyi planlayabilirsin.  Kaybetmeyi göze alarak bırakma zamanının geldiğini hatırlayabilirsin. Kalbini, özünü dinleyip yeniye yer açmak isteyebilirsin. Bütün bunları yaparken yakıp yıkmak, hem kendini hem de çevrendekileri incitmek yerine mümkün olduğu kadar sakin ve dikkatli olman iç huzurun için önem taşıyor. Yoğun bir yüzleşme zamanından geçtiğin için ani duygusal patlamalara, fevri ve kontrolsüz tavırlara açık olabilirsin. Bu duruma maruz kalmamak için adımlarını temkinli atman ve yol alırken sadece zihnini değil kalbini de dinlemen yararına olacak. Bu süreçte sosyal-özel ilişkilerinde zorluklar yaşayabilir, özellikle ilişki alanında düzenlemek istediğin noktaları yeniden yapılandırmayı planlayabilir, daha iyiye doğru yol alabilmek için elini taşın altına koyabilirsin.

Dolunay’ın olayları zihin ve kalp süzgecinden geçirdikten sonra ilerlemeni ve hayatında değişim yapman gereken alanlara ışık tutmanı sağlayan yoğun enerjisiyle, hayatında anlamsızca yer tutan her ne varsa bırakabilmek için gereken içsel gücü hissedebilirsin. (Öncelikle düşünceler, anılar, kafanı boş yere kurcalayan her şey, ilişkiler, insanlar, bağımlılıklar, fazla kilolar, eşyalar, v.b.).

Dolunay’ın etkisiyle duygusal gelgitler yaşayabilir ve gergin hissedebilirsin. Olumsuzluklara takıldığını fark ettiğinde Dolunay’la Özüne Yolculuk başlıklı yazımın içerisinde Geçmişi Bırakma Uygulaması kısmından destek alabilirsin; http://dilaraedagursoy.com/2016/01/24/dolunayla-ozune-yolculuk/

Genel olarak stresli hissedebileceğin bu zaman diliminde negatif etkilerin içinde olduğunu anladığın anlarda hemen hedeflerine odaklan. Yeter ki niyet et ve uygula. Sembolik ve oldukça etkili olan bu küçük adımı at. Unutma, hayat sembolik hareketleri sever.

Dolunay’ın enerjisi genel olarak anlatılmıştır. Ayrıca kişisel bilgi almak ve Doğum Haritanızın üzerinden özel analiz yapılmasını istiyorsanız astrolojik danışmanlık almanız yararınıza olacaktır.

Astrolojik danışmanlığım hakkında detaylı bilgi almak ve daha önce astrolojik danışmanlık alanların görüşlerini okumak için http://dilaraedagursoy.com/astrolojik-danismanlik/

Hakkımda daha fazla bilgiye ulaşmak için  http://dilaraedagursoy.com/hakkimda/

Güzel günlerde görüşmek dileğiyle.

Sevgilerimle

Yüksek Mühendis & Astrolog

Dilara Eda Gürsoy