5 HAZİRAN AY TUTULMASI

Her insan öfkelenir bu kolaydır; fakat tam adamına, tam ölçüsünde, tam zamanında, tam yerinde ve tam usulünde öfkelenmek, ne herkesin kudretindedir ne de kolaydır. Aristoteles

5 Haziran saat 22:13’de Ay Tutulması olacak. Bu tutulma, önümüzdeki 1 ay içerisinde oldukça güçlü etkileri olacak olan Güneş ve Ay Tutulmalarından önceki taşları yerinden oynatabilecek başlangıç tutulması olacak. Yaşadığın ya da yaşamakta olduğun öfke barındıran olayları, öfkeyle beslendiği için karmaşasından çıkamadığın tüm ilişkileri ve duygusal dengeni sarstığını düşündüğün insanları hayatın akışına bırakma zamanı. Tıpkı bir ağaç gibi ölmüş yapraklarının düşmesine izin ver, izin ver ki yerine yenileri gelebilsin. Zihninin gizli odalarının kapılarını açarak seni öfkelendirip zaman zaman negatife çekebilen düşüncelerini temizlemeyi isteyebilir, yaşamında sana yük olan ve hiddetlenmeni sağlayan her ne varsa ayıklamayı hedefleyebilirsin. Bütün bunları yaparken yakıp yıkmak, hem kendini hem de çevrendekileri hırpalamak yerine mümkün olduğu kadar sakin, toleranslı ve dikkatli olman iç huzurun için önem taşıyor. Yüzleşme zamanından geçtiğin için ani duygusal patlamalara ve kontrolsüz tavırlara açık olabilirsin. Bu duruma maruz kalmamak için adımlarını temkinli atman ve yol alırken sadece zihnini değil kalbini de dinlemen yararına olacak. Bu süreçte birden bire gerçekleşebilecek yol ayrımları, ani bitişler ve sonlanmalar olabilir. (ilişkiler, arkadaşlıklar, iş, v.b.)

Bunun yanında ekonomik konularda dikkatli olmanda, risk oluşturabilecek durumlardan uzak durmanda ve tartarak yol almanda yarar olacak. Çünkü belirsizlik içeren durumlara karşı yanılsama yaşayabilir, ayağı yere sağlam basan sağlıklı hamleler yapmakta güçlük çekebilirsin.

Ay Tutulması Dolunay’dan katbekat güçlüdür. Hayatındaki gizli ve karanlıkta kalmış alanları aydınlatır, görünür olmamış şeyleri açıkça görünür hale getirir. Hayatındaki aksaklıkları düzene sokmana itici gücüyle destek olur. Tutulmalar bazen stresli bazen de olumlu sonuçların ortaya çıkmasını hızlandırır. 5 Haziran Ay Tutulması’nın oldukça keskin enerjisiyle hayatında bırakmak istediğin olaylar, insanlar ve yıllardır biriktirdiğin duygularınla yüzleşebilirsin. Yaşamında sana yük oldukları halde bırakamadıklarını elini taşın altına koyarak bırakabilirsin. Hayatının belirli alanlarında biriktirdiğin her ne varsa ayıklayabilirsin. (Özellikle insanlar, ilişkiler, arkadaşlıklar, bağımlılıklar, fazla kilolar, eşyalar, düşünceler, anılar, kafanı boş yere kurcalayan her şey v.b.).

Ay Tutulması’nın yoğun etkisiyle duygusal gelgitler yaşayabilir, stresli ve gergin hissedebilirsin. Olumsuzluklara takıldığını fark ettiğinde Dolunay’la Özüne Yolculuk başlıklı yazımın içerisinde Geçmişi Bırakma Uygulaması kısmından destek alabilirsin; http://dilaraedagursoy.com/2016/01/24/dolunayla-ozune-yolculuk/

Genel olarak stresli hissedebileceğin bu zaman diliminde negatif etkilerin içinde olduğunu anladığın anlarda hemen hedeflerine odaklan. Yeter ki niyet et ve uygula. Sembolik ve oldukça etkili olan bu küçük adımı at. Unutma, hayat sembolik hareketleri sever.

Ay Tutulması’nın enerjisi genel olarak anlatılmıştır. Ayrıca kişisel bilgi almak ve Doğum Haritanızın üzerinden özel analiz yapılmasını istiyorsanız astrolojik danışmanlık almanız yararınıza olacaktır.

Astrolojik danışmanlığım hakkında detaylı bilgi almak ve daha önce astrolojik danışmanlık alanların görüşlerini okumak için http://dilaraedagursoy.com/astrolojik-danismanlik/

Hakkımda daha fazla bilgiye ulaşmak için  http://dilaraedagursoy.com/hakkimda/

Güzel günlerde görüşmek dileğiyle.

Sevgilerimle

Yüksek Mühendis & Astrolog

Dilara Eda Gürsoy