17 TEMMUZ YENİ AY’I

Başın sağlığı, dünya(-nın) varlığı. (Türk Atasözü) 

17 Temmuz saat 21.31’de Yeni Ay doğuyor. Dünyanın en büyük zenginliği, beden sağlığıdır. Dünya üzerinde sağlıklı olmaktan daha değerli bir zenginlik yoktur. Bir diğer zenginlik kaynağı ise aile sıcaklığında olabilmek ve yuvandaymış gibi güvende hissedebileceğin insanlarla olabilmektir. Yeni Ay’la başlayacak etkili ve önemli olan bu süreç boyunca; başta kendi evin ve aileni, yuvandaki huzurunu, aile birliğini, ailen gibi yakın gördüğün insanlarla ve sevdiklerinle olan ilişkilerini mercek altına alabilirsin. Hayatında ve özellikle ilişkilerinde düzenlemek istediğin alanları yeniden yapılandırmayı planlayabilir, daha iyiye doğru yol alabilmek için adım atabilirsin. Yuvanla olan bağlantını nasıl iyileştireceğini ve nelere dikkat etmen gerektiğini sorgulayabilirsin. Bunun yanında dünya üzerindeki evin kendi bedenindir. Beden sağlığını daha iyiye taşıyabilmek için elini taşın altına koyabilirsin. Yaz mevsiminin başlangıcı ve sıcak enerjileriyle hareketlenerek niyetlerini canlandırabilirsin.

Ayrıca bu süreç boyunca baskı altında olduğunu, engellenmiş ve kısıtlanmış olduğunu hissedebilirsin. İletişim alanındaki anlaşmazlıklara, ani duygusal tepkilere, ağzından çıkabilecek keskin sözlere karşı temkinli olman, stresli ortamlarda bulunmaman ve ani duygusal çıkışlardan kaçınman yararına olacak.

17 Temmuz’da olacak Yeni Ay bedeninle olan ilişkin başta olmak üzere bütün ilişkilerinde düzenlemen ve yeniden yapılandırman gereken alanlarda harekete geçmen için itici güç olacak noktayı hareketlendirecek. Bu özel zaman diliminde isteklerini somuta dökmek için niyet listesi oluşturman oldukça faydalı olacaktır. Niyet et ve Uygula! Sembolik ve oldukça etkili olan bu küçük adımı at. Unutma, hayat sembolik hareketleri sever. (Niyet listeni oluşturmak için Ay’ın Gücüyle İlerle başlıklı yazımın içerisinde Niyet Listem kısmından destek alabilirsin; http://dilaraedagursoy.com/2016/01/14/ayin-gucuyle-ilerle/

Yeni Ay’ın enerjisi genel olarak anlatılmıştır. Ayrıca kişisel bilgi almak ve Doğum Haritanızın üzerinden özel analiz yapılmasını istiyorsanız astrolojik danışmanlık almanız yararınıza olacaktır.

Astrolojik danışmanlığım hakkında detaylı bilgi almak ve daha önce astrolojik danışmanlık alanların görüşlerini okumak için http://dilaraedagursoy.com/astrolojik-danismanlik/

Hakkımda daha fazla bilgiye ulaşmak için  http://dilaraedagursoy.com/hakkimda/

Güzel günlerde görüşmek dileğiyle.

Sevgilerimle

Yüksek Mühendis & Astrolog