8 KASIM AY TUTULMASI

Dünya bir gemi, akıl yelkeni, fikir dümeni, kolla kendini, göreyim seni. (Türk Atasözü)     

8 Kasım saat 14:01’de 2022 yılının son Ay Tutulması olacak. Bu süreçte işlerinin yolunda gitmesini isteyen kişi, aklının gücünden, düşünce ve sağduyusunun kılavuzluğundan destek alarak yol almalıdır. Sebat ederek ilerlediğinde olamayacak gibi görünen işlerde bile başarı kazanabilir. Yılın son tutulmasının derin dönüşümleri içinde barındıran özel enerjisiyle hayatında zorluk çıkaran, ilerlemeni engelleyen insanlara ve olaylara tutunmayı bırakıp özgürleşme, istediğin dengeyi kurarak daha sağlam ilerleme zamanı. Bunu yaparken en derin korkularınla karşılaşarak kendinle yüzleşebilir, sahip olduklarına körü körüne bağlanmayı bırakarak ilerlemeyi öğrenebilirsin. Özellikle özel ilişkilerinde ani bitişler olabilir, çarpıcı yeni başlangıçlar da yaşayabilirsin. Bunun yanında gizli kapaklı yürütülen her ne varsa birden bire ortaya çıkabilir. Ayrıca ekonomik konularda risk ve belirsizlik içeren durumlara karşı temkinli olman, sağlamlığından emin olmadığın sürece yol almaman yararına olacak. Bu zaman diliminde ani duygusal çıkışlardan uzak durman, iki dinleyip bir söylemen ve mümkün olduğunca sakin olman yararına olacak. Çünkü iletişim konularında zorlanmalar, aksaklıklar ve yanlış anlaşılmalar yaşanabilir.

Ay Tutulması Dolunay’dan katbekat güçlüdür. Hayatındaki gizli ve karanlıkta kalmış alanları aydınlatır, görünür olmamış şeyleri açıkça görünür hale getirir. Hayatındaki aksaklıkları düzene sokmana itici gücüyle destek olur. Tutulmalar bazen stresli bazen de olumlu sonuçların ortaya çıkmasını hızlandırır. 8 Kasım Ay Tutulması’nın oldukça güçlü enerjisiyle hayatında bırakmak istediğin olaylar, insanlar ve yıllardır biriktirdiğin duygularınla yüzleşebilirsin. Hayatında anlamsızca yer tutan her ne varsa bırakabilmek için gereken içsel gücü hissedebilirsin. Yaşamında sana yük oldukları halde bırakamadıklarını elini taşın altına koyarak bırakabilirsin. (Özellikle insanlar, ilişkiler, arkadaşlıklar, bağımlılıklar, fazla kilolar, eşyalar, düşünceler, anılar, kafanı boş yere kurcalayan her şey v.b.).

Ay Tutulması’nın yoğun etkisiyle duygusal gelgitler yaşayabilir, stresli ve gergin hissedebilirsin. Olumsuzluklara takıldığını fark ettiğinde Dolunay’la Özüne Yolculuk başlıklı yazımın içerisinde Geçmişi Bırakma Uygulaması kısmından destek alabilirsin; http://dilaraedagursoy.com/2016/01/24/dolunayla-ozune-yolculuk/

Genel olarak stresli hissedebileceğin bu zaman diliminde negatif etkilerin içinde olduğunu anladığın anlarda hemen hedeflerine odaklan. Yeter ki niyet et ve uygula. Sembolik ve oldukça etkili olan bu küçük adımı at. Unutma, hayat sembolik hareketleri sever.

Ay Tutulması’nın enerjisi genel olarak anlatılmıştır. Ayrıca kişisel bilgi almak ve Doğum Haritanızın üzerinden özel analiz yapılmasını istiyorsanız astrolojik danışmanlık almanız yararınıza olacaktır.

Astrolojik danışmanlığım hakkında detaylı bilgi almak ve daha önce astrolojik danışmanlık alanların görüşlerini okumak için http://dilaraedagursoy.com/astrolojik-danismanlik/

Hakkımda daha fazla bilgiye ulaşmak için  http://dilaraedagursoy.com/hakkimda/

Güzel günlerde görüşmek dileğiyle.

Sevgilerimle

Yüksek Mühendis & Astrolog

Dilara Eda Gürsoy