24 NİSAN DOLUNAY’I

Ak gün ağartır, kara gün karartır. (Türk Atasözü)

24 Nisan saat 02.48’de Dolunay zamanı. Mutlu zamanlar kişiyi neşeli, bahtiyar, zinde ve iyimser yaparken, zor zamanlar ise hırpalar, güçsüzleştirir ve karamsar yapar. Yaşamda iyi-kötü, acı-tatlı, sevinç-üzüntü her şey iç içedir. Bir yanımız çiçekler içinde ilkbaharı yaşarken, diğer yanımız tüm yapraklarını dökerek sonbaharı yaşayabilir. Zıtlıkların kendi içindeki şaşırtıcı dengesini kabul edip değişime direnci minimuma indirerek daha rahat yol alınabilir. Dolunay’ın derin dönüşümleri içeren özel enerjisiyle zorluk ve sıkıntı sonrasında gelen fırsatları fark edip hayatın hediyelerini kabul edebilme anı. Yaşamın boyunca en çok hangi alanda kriz yaşadın? Bu süreç boyunca kendi içinde sorgulayabilirsin. Bir yanın bırakmak isterken diğer yanın tutunmak isteyebilir, bir yanın kurtarılmayı beklerken diğer yanın kurtarıcı olmak isteyebilir. Karanlığını aydınlatmak için gereksiz yere tutunduklarını bırakarak yeniye yer açabilir, mutluluğunu yükselteceğine inandığın şeylere doğru ilerlemek isteyebilirsin.

Dolunay’ın içindeki dönüşüm enerjisiyle bağlantı kurmanı, zıtlıkların kendi içindeki dengesini kabul edip değişime direnci minimuma indirebilmene ışık tutmanı sağlayan yoğun enerjisiyle, hayatında anlamsızca yer tutan her ne varsa bırakabilmek için gereken içsel gücü hissedebilirsin. (Öncelikle düşünceler, anılar, kafanı boş yere kurcalayan her şey, ilişkiler, insanlar, bağımlılıklar, fazla kilolar, eşyalar, v.b.).

Dolunay’ın etkisiyle duygusal gelgitler yaşayabilir ve gergin hissedebilirsin. Olumsuzluklara takıldığını fark ettiğinde Dolunay’la Özüne Yolculuk başlıklı yazımın içerisinde Geçmişi Bırakma Uygulaması kısmından destek alabilirsin; http://dilaraedagursoy.com/2016/01/24/dolunayla-ozune-yolculuk/

Dolunay’ın enerjisi genel olarak anlatılmıştır. Ayrıca kişisel bilgi almak ve Doğum Haritanızın üzerinden özel analiz yapılmasını istiyorsanız astrolojik danışmanlık almanız yararınıza olacaktır.

Astrolojik danışmanlığım hakkında detaylı bilgi almak ve daha önce astrolojik danışmanlık alanların görüşlerini okumak için http://dilaraedagursoy.com/astrolojik-danismanlik/

Hakkımda daha fazla bilgiye ulaşmak için  http://dilaraedagursoy.com/hakkimda/

Güzel günlerde görüşmek dileğiyle.

Sevgilerimle

Yüksek Mühendis & Astrolog

Dilara Eda Gürsoy