8 ARALIK DOLUNAY’I

Öfkede (öfkeli insanda) akıl olmaz. (Türk Atasözü)     

8 Aralık saat 07:08’de Dolunay zamanı. Akıllı ve mantıklı düşünebilmek, davranabilmek için sakin olabilmek gerekir. Öfke halindeki insan sakin olamayacağından mantıklı ve doğru düşünemeyebilir, tutarlı hareket edemeyebilir. Mantıklı ve doğru düşünemeyince de akıl dışı işler yapabilir. 2022 yılının son Dolunayı’nın yoğun enerjisiyle mümkün olduğunca akıl yolunda sakince ilerlemeyi, özellikle çevrendekilerle olan iletişimini ve ilişkilerini sorgulayarak iyileştirilmesi gereken noktaları dönüştürmeyi hedefleme zamanı. Ayak bağı olan ve ilerlemeni engelleyen inançlara, düşüncelere, insanlara ve olaylara tutunmayı bırakıp özgürleşme, istediğin dengeyi kurarak daha sağlam yol alabilme zamanı. Seni zorlayarak zaman zaman negatife çekebilen, öfkelendirebilen düşüncelerden özgürleşmek isteyebilirsin. Bu süreçte gelgitler yaşayabilir, önünü net görmekte zorlanabilir, zihin karışıklığıyla gelen anlamsız gerginlikler ve hiç beklemediğin ani çıkışlarla karşı karşıya kalabilirsin. Bu tarz dalgalanmalar hissettiğinde mümkün olduğunca sakin ve toleranslı olman yararına olacak. Çünkü sonlanma dönemlerindeyken içsel gerginlikler, yanılsamalar, yön kaybı ve zorlanmalar yaşayabilirsin.

Dolunay’ın akıl yolunda sakince ilerlemeyi, çevrendekilerle olan iletişimini, ilişkilerini, anlama ve anlaşılma ihtimallerini sorgulatacak yoğun enerjisiyle, hayatında anlamsızca yer tutan her ne varsa bırakabilmek için gereken içsel gücü hissedebilirsin. (Öncelikle ilişkiler, insanlar, düşünceler, anılar, kafanı boş yere kurcalayan her şey, bağımlılıklar, fazla kilolar, eşyalar, v.b.).

Dolunay’ın etkisiyle duygusal gelgitler yaşayabilir ve gergin hissedebilirsin. Olumsuzluklara takıldığını fark ettiğinde Dolunay’la Özüne Yolculuk başlıklı yazımın içerisinde Geçmişi Bırakma Uygulaması kısmından destek alabilirsin; http://dilaraedagursoy.com/2016/01/24/dolunayla-ozune-yolculuk/

Dolunay’ın enerjisi genel olarak anlatılmıştır. Ayrıca kişisel bilgi almak ve Doğum Haritanızın üzerinden özel analiz yapılmasını istiyorsanız astrolojik danışmanlık almanız yararınıza olacaktır.

Astrolojik danışmanlığım hakkında detaylı bilgi almak ve daha önce astrolojik danışmanlık alanların görüşlerini okumak için http://dilaraedagursoy.com/astrolojik-danismanlik/

Hakkımda daha fazla bilgiye ulaşmak için  http://dilaraedagursoy.com/hakkimda/

Güzel günlerde görüşmek dileğiyle.

Sevgilerimle

Yüksek Mühendis & Astrolog

Dilara Eda Gürsoy