El (bıçak) yarası onulur (geçer), dil yarası onulmaz (geçmez).  (Türk Atasözü) 

16 Mayıs saat 07.14’de Kanlı Ay Tutulması olacak. (KANLI: Tam Ay tutulması esnasında Ay parlaklığını yitirerek kızılımsı bir renk alacağı için “kanlı” olarak isimlendiriliyor. Kanlı kelimesini korku içerecek şekilde düşünmenin bir anlamı yok, o sadece bir isim.) Ay Tutulması Dolunay’dan katbekat güçlüdür. Hayatındaki gizli ve karanlıkta kalmış alanları aydınlatır, görünür olmamış şeyleri açıkça görünür hale getirir. Hayatındaki aksaklıkları düzene sokmana itici gücüyle destek olur. Tutulmalar bazen stresli bazen de olumlu sonuçların ortaya çıkmasını hızlandırır.

2022 yılının ilk Ay Tutulmasıyla dil yarası açacak sözlerden uzak durman yararına olacak. Çünkü bedene açılan yara şifasına daha kolay ulaşabilirken, keskin dille kalbe açılan yara kolay kolay kapanmaz. Bu süreçte mümkün olduğunca sakin ve toleranslı olman, iki dinleyip bir söylemen yararına olacak. Derin yüzleşme sürecinden geçtiğin için ani duygusal gelgitlere ve kontrolsüz tavırlara açık olabilirsin. Bu duruma maruz kalmamak için adımlarını temkinli atman yararına olacak. Yaşadığın krizler ya da kriz olarak nitelendirdiğin olaylar bazen yolları aniden ayırmana, bazen de sıkı sıkı birleştirmene neden olabilir. Bu özel süreçte içindeki değişim gücünü açığa çıkarabilir, derinden gelen yeniden yapılanma isteğine kulak vererek yol almak isteyebilirsin. Karanlığını aydınlatmak için gereksiz yere tutunduklarını bırakarak yeniye yer açabilir, mutluluğunu yükselteceğine inandığın şeylere doğru ilerlemek isteyebilirsin.

Ayrıca ekonomik konularda dikkatli olmanda, risk oluşturabilecek durumlardan uzak durmanda ve tartarak yol almanda yarar olacak. Çünkü belirsizlik içeren durumlara karşı yanılsama yaşayabilir, ayağı yere sağlam basan sağlıklı adımlar atmakta güçlük çekebilirsin.

Özellikle dönüşüm enerjilerini oldukça yoğun hissettiren 16 Mayıs Kanlı Ay Tutulması’nın oldukça keskin ve çarpıcı enerjisiyle hayatında dönüştürmek istediğin noktalara el atmak isteyebilirsin. Yaşamında sana yük oldukları halde bırakamadıklarını elini taşın altına koyarak bırakabilirsin. Hayatının belirli alanlarında biriktirdiğin her ne varsa ayıklayabilirsin. (Özellikle insanlar, ilişkiler, arkadaşlıklar, bağımlılıklar, fazla kilolar, eşyalar, düşünceler, anılar, kafanı boş yere kurcalayan her şey v.b.).

Ay Tutulması’nın yoğun etkisiyle duygusal gelgitler yaşayabilir, stresli ve gergin hissedebilirsin. Olumsuzluklara takıldığını fark ettiğinde Dolunay’la Özüne Yolculuk başlıklı yazımın içerisinde Geçmişi Bırakma Uygulaması kısmından destek alabilirsin; http://dilaraedagursoy.com/2016/01/24/dolunayla-ozune-yolculuk/

Genel olarak stresli hissedebileceğin bu zaman diliminde negatif etkilerin içinde olduğunu anladığın anlarda hemen hedeflerine odaklan. Yeter ki niyet et ve uygula. Sembolik ve oldukça etkili olan bu küçük adımı at. Unutma, hayat sembolik hareketleri sever.

Ay Tutulması’nın enerjisi genel olarak anlatılmıştır. Ayrıca kişisel bilgi almak ve Doğum Haritanızın üzerinden özel analiz yapılmasını istiyorsanız astrolojik danışmanlık almanız yararınıza olacaktır.

Astrolojik danışmanlığım hakkında detaylı bilgi almak ve daha önce astrolojik danışmanlık alanların görüşlerini okumak için http://dilaraedagursoy.com/astrolojik-danismanlik/

Hakkımda daha fazla bilgiye ulaşmak için  http://dilaraedagursoy.com/hakkimda/

Güzel günlerde görüşmek dileğiyle.

Sevgilerimle

Yüksek Mühendis & Astrolog

Dilara Eda Gürsoy