Keskin sirke kabına (küpüne) zarar(-dır). (Türk Atasözü)        

6 Ekim saat 14:05’de Yeni Ay doğuyor. Çok öfkelendiğinde ve sert davrandığında zararı kendi içinde yaşayabileceğin, sağlığının bozulabileceği, vücudunun yıpranabileceği ve işlerinin altüst olabileceği karışık bir dönemdesin. Oldukça keskin etkileri içinde barındıran bu süreçte seni kızdıran kişilere, durumlara ve geçmiş anılara takılmaktansa, içsel dengeni sağlayabilmen için alan açabilen insanlarla yol almayı seçmeyi düşünebilirsin. Gereksiz karışıklık ve kriz yaşayabilmene olanak sağlayan ilişkileri geride bırakmayı isteyebilirsin. Küslükler yaşadığın, tutunacak dalı kalmamış, miadı dolmuş olan her ilişkiden ve bu ilişkilerdeki gerginliklerden dolayı oluşan negatifliklerden kendini özgürleştirme zamanı. Değişime direnerek tutunduğun her neyse şimdi bırakma ve şifa bulma anı. (Özellikle ikili ilişkiler, insanlar, bağımlılıklar, fazla kilolar, eşyalar, düşünceler, anılar, kafanı boş yere kurcalayan her şey v.b.). Yenilikleri yaşamına çekebilmek için hayatında boşluk aç ki yerine yenileri gelebilsin. Böylece şaşırtıcı hoş başlangıçlara yelken açabilirsin.

6 Ekim’de doğan Yeni Ay ilişkilerini daha iyiye taşıyabilmen, içsel dengeni sağlayabilmen için alan açabilen insanları hayatına alabilmen ve hayatında düzenleme yapmak istediğin ilişkileri yeniden yapılandırarak daha sağlam ilerleyebilmen için itici güç olacak noktayı hareketlendirecek.

Bu özel zaman diliminde isteklerini somuta dökmek için niyet listesi oluşturman oldukça faydalı olacaktır. Niyet et ve Uygula! Sembolik ve oldukça etkili olan bu küçük adımı at. Unutma, hayat sembolik hareketleri sever. (Niyet listeni oluşturmak için Ay’ın Gücüyle İlerle başlıklı yazımın içerisinde Niyet Listem kısmından destek alabilirsin; http://dilaraedagursoy.com/2016/01/14/ayin-gucuyle-ilerle/

Yeni Ay’ın enerjisi genel olarak anlatılmıştır. Ayrıca kişisel bilgi almak ve Doğum Haritanızın üzerinden özel analiz yapılmasını istiyorsanız astrolojik danışmanlık almanız yararınıza olacaktır.

Astrolojik danışmanlığım hakkında detaylı bilgi almak ve daha önce astrolojik danışmanlık alanların görüşlerini okumak için http://dilaraedagursoy.com/astrolojik-danismanlik/

Hakkımda daha fazla bilgiye ulaşmak için  http://dilaraedagursoy.com/hakkimda/

Güzel günlerde görüşmek dileğiyle.

Sevgilerimle

Yüksek Mühendis & Astrolog

Dilara Eda Gürsoy