10 OCAK AY TUTULMASI

Şöyle ya da böyle her ilişki bitmek zorunda. Ömür boyu garanti diye bir şey yok. Güneşin batışını görmekten üzüntü duyduğun için doğuşunu izlemekten zevk almayı reddetmek gibi bir şey bu.

Irvin D. Yalom

10 Ocak saat 22:21’de Ay Tutulması olacak.  2020 yılında gerçekleşecek ilk Ay Tutulmasının çarpıcı etkisiyle yaşadığın, yaşamakta olduğun karışıklık içeren olayları, karmaşasından çıkamadığın tüm ilişkileri ve dengeni sarstığına inandığın insanları yaşamın akışına bırakma zamanı. Suyun akışının tersine yüzmeye zorlamaktansa, karşı durmak ve direnmektense bırakma anı. Bu süreçte ani bitişler ve sonlanmalar olabilir. (ilişkiler, arkadaşlıklar, iş, v.b.) Doğan Güneşin batmasına izin ver ki yeniden doğuşunun güzelliklerini görebil. Yanında kalmasını tüm yüreğinle istediklerinle yoluna devam et ya da açılan boş alanın yenileriyle dolmasına izin vererek yol almayı seç. Bu zaman diliminde eğer geçmiş deneyimlerinden almakla yükümlü olduğun dersleri alamadıysan bırakmakta zorlanabilir, hayal kırıklığı yaşayarak umduğunu bulamadığını hissedebilirsin.

Bunun yanında özellikle ilişkiler alanından gelen harekete geçirici etkilerle ani bitişlerin yanında yeni aşklar da kapını çalabilir. Hayatında olabilecek büyük, radikal değişimler ve birden bire gerçekleşebilecek yol ayrımları için itici güç olabilir. Kalbini, özünü dinleyip yeniye yer açma zamanı. Bütün bunları yaparken yakıp yıkmak, hem kendini hem de çevrendekileri incitmek yerine mümkün olduğu kadar sakin ve dikkatli olman iç huzurun için önem taşıyor. Yüzleşme zamanından geçtiğin için ani duygusal patlamalara ve kontrolsüz tavırlara açık olabilirsin. Bu duruma maruz kalmamak için adımlarını temkinli atman ve yol alırken sadece zihnini değil kalbini de dinlemen yararına olacak.

Ay Tutulması Dolunay’dan katbekat güçlüdür. Hayatındaki gizli ve karanlıkta kalmış alanları aydınlatır, görünür olmamış şeyleri açıkça görünür hale getirir. Hayatındaki aksaklıkları düzene sokmana itici gücüyle destek olur. Tutulmalar bazen stresli bazen de olumlu sonuçların ortaya çıkmasını hızlandırır. 10 Ocak Ay Tutulması’nın oldukça keskin enerjisiyle hayatında bırakmak istediğin olaylar ve insanlarla yüzleşebilirsin. Yaşamında sana yük oldukları halde bırakamadıklarını elini taşın altına koyarak bırakabilirsin. Hayatının belirli alanlarında biriktirdiğin her ne varsa ayıklayabilirsin. (Özellikle insanlar, ilişkiler, arkadaşlıklar, bağımlılıklar, fazla kilolar, eşyalar, düşünceler, anılar, kafanı boş yere kurcalayan her şey v.b.).

Ay Tutulması’nın yoğun etkisiyle duygusal gelgitler yaşayabilir, stresli ve gergin hissedebilirsin. Olumsuzluklara takıldığını fark ettiğinde Dolunay’la Özüne Yolculuk başlıklı yazımın içerisinde Geçmişi Bırakma Uygulaması kısmından destek alabilirsin; http://dilaraedagursoy.com/2016/01/24/dolunayla-ozune-yolculuk/

Genel olarak stresli hissedebileceğin bu zaman diliminde negatif etkilerin içinde olduğunu anladığın anlarda hemen hedeflerine odaklan. Yeter ki niyet et ve uygula. Sembolik ve oldukça etkili olan bu küçük adımı at. Unutma, hayat sembolik hareketleri sever.

Ay Tutulması’nın enerjisi genel olarak anlatılmıştır. Ayrıca kişisel bilgi almak ve Doğum Haritanızın üzerinden özel analiz yapılmasını istiyorsanız astrolojik danışmanlık almanız yararınıza olacaktır.

Astrolojik danışmanlığım hakkında detaylı bilgi almak ve daha önce astrolojik danışmanlık alanların görüşlerini okumak için http://dilaraedagursoy.com/astrolojik-danismanlik/

Hakkımda daha fazla bilgiye ulaşmak için  http://dilaraedagursoy.com/hakkimda/

Güzel günlerde görüşmek dileğiyle.

Sevgilerimle

Yüksek Mühendis & Astrolog

Dilara Eda Gürsoy