28 EKİM AY TUTULMASI

Duvarı nem insanı gam yıkar. (Türk Atasözü)     

28 Ekim saat 23.24’de 2023 yılının son Ay Tutulması olacak. Demir nemden, insan gamdan çürür. Nem duvarı nasıl yıkar, demiri nasıl paslandırır, çürütürse gam da insanı öyle yıpratır ve harap eder. Yılın son tutulmasının derin dönüşümleri içinde barındıran özel enerjisiyle hayatında sana yük olan, zorluk çıkaran, ilerlemeni engelleyen kederli düşüncelere, insanlara ve olaylara tutunmayı bırakabilme, istediğin dengeyi kurarak daha sağlam yol alabilme zamanı. Özellikle özel ilişkilerinde ani bitişler olabilir, çarpıcı yeni başlangıçlar da yaşayabilirsin. Bunun yanında gizli kapaklı yürütülen her ne varsa birden bire ortaya çıkabilir. Bu zaman diliminde ani duygusal çıkışlardan uzak durman, iki dinleyip bir söylemen ve mümkün olduğunca sakin olman yararına olacak. Ayrıca ekonomik konularda risk ve belirsizlik içeren durumlara karşı temkinli olman, sağlamlığından emin olmadığın sürece yol almaman yararına olacak.

Ay Tutulması Dolunay’dan katbekat güçlüdür. Hayatındaki gizli ve karanlıkta kalmış alanları aydınlatır, görünür olmamış şeyleri açıkça görünür hale getirir. Hayatındaki aksaklıkları düzene sokmana itici gücüyle destek olur. Tutulmalar bazen stresli bazen de olumlu sonuçların ortaya çıkmasını hızlandırır. 28 Ekim Ay Tutulması’nın oldukça güçlü enerjisiyle hayatında bırakmak istediğin olaylar, insanlar ve yıllardır biriktirdiğin duygularınla yüzleşebilirsin. Hayatında anlamsızca yer tutan her ne varsa bırakabilmek için gereken içsel gücü hissedebilirsin. Yaşamında sana yük oldukları halde bırakamadıklarını elini taşın altına koyarak bırakabilirsin. (Özellikle insanlar, ilişkiler, arkadaşlıklar, bağımlılıklar, fazla kilolar, eşyalar, düşünceler, anılar, kafanı boş yere kurcalayan her şey v.b.).

Ay Tutulması’nın yoğun etkisiyle duygusal gelgitler yaşayabilir, stresli ve gergin hissedebilirsin. Olumsuzluklara takıldığını fark ettiğinde Dolunay’la Özüne Yolculuk başlıklı yazımın içerisinde Geçmişi Bırakma Uygulaması kısmından destek alabilirsin; http://dilaraedagursoy.com/2016/01/24/dolunayla-ozune-yolculuk/

Ay Tutulması’nın enerjisi genel olarak anlatılmıştır. Ayrıca kişisel bilgi almak ve Doğum Haritanızın üzerinden özel analiz yapılmasını istiyorsanız astrolojik danışmanlık almanız yararınıza olacaktır.

Astrolojik danışmanlığım hakkında detaylı bilgi almak ve daha önce astrolojik danışmanlık alanların görüşlerini okumak için http://dilaraedagursoy.com/astrolojik-danismanlik/

Hakkımda daha fazla bilgiye ulaşmak için  http://dilaraedagursoy.com/hakkimda/

Güzel günlerde görüşmek dileğiyle.

Sevgilerimle

Yüksek Mühendis & Astrolog

Dilara Eda Gürsoy